Menu

24porady.blox.pl

Opinie na temat socialmedia, kryptowalut, poradniki, nowości ze świata IT. Zapraszam.

Czym jest kryptowaluta Zcash ? I gdzie ją kupić ?

alqopolska

Co to jest Zcash?

20190117
Zcash to kryptowaluta skoncentrowana na prywatności stworzona w 2016 roku przez Zooko Wilcox i jego team, wykorzystuje kryptografię o zerowej wiedzy do ukrywania szczegółów transakcji, w tym nadawcy, odbiorcy i kwoty.

ZCash został zbudowany przy użyciu oryginalnego kodu Bitcoin, ale ma kluczowe różnice pod względem prywatności i szybkości transakcji.

Gdzie mogę kupić Zcash (ZEC)?


ZEC jest notowany na ponad 60 giełdach, w tym Changelly, HitBTC, Kraken, Binance, Huobi i YoBit. Moneta może być zakupiona na niektórych platformach przy użyciu walut takich jak USD, EUR, GBP, ale najczęściej możemy ją tylko kupić za inne kryptowaluty takie jak, Bitcoin, Ether i Tether.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem ZEC
Zanim przystąpisz do zakupu Zcasha, powinieneś najpierw zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wpłynąć na cenę:

- Dostawa i dostępność:
Z danych dostarczonych przez CoinMarketCap, łączna liczba monet ZEC, które są obecnie w obiegu, wynosi 5 997 694 ZEC. Moneta ma taką samą łączną maksymalną podaż jak Bitcoin, 21 milionów.

- Partnerstwa i rozwój:
Cena krypto-waluty ma duży wpływ na rozwój projektu. Twórcy ZEC współpracują z organizacjami i osobami prywatnymi w celu zaakceptowania darowizn ZEC, a także nawiązali współpracę w maju 2017 r. Z JP Morgan dla przyszłych zmian blockchain.

- Dostępność:
ZEC jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut koncentrujących się na prywatności i można ją znaleźć na wielu giełdach. Istnieją różne metody zakupu ZEC, w tym za pomocą kart kredytowych lub depozytów.

- Konkurencja na rynku:
ZEC nie jest jedyną monetą, której cechą jest prywatność. Istnieje wiele innych projektów, które wykazują podobieństwa do ZEC, a także oferują całkowitą anonimowość. Niektóre z tych monet to Monero, Dash, Verge, SpectreCoin, PIVX, CloakCoin, Hush i NavCoin.

- Opcje portfela:
ZEC można przechowywać w różnych portfelach:

Portfele na komputery.

Portfel zintegrowany z oficjalnym klientem Zcash jest kompatybilny z systemami Linux, Windows i Mac OS X. Kolejny portfel do przechowywania ZEC to Jaxx, który może być również używany na komputerach z systemami Windows, Linux i Mac OS X.

Mobilne portfele.

Freewallet to mobilny portfel dostępny dla użytkowników Androida. Jaxx, Bitpie i Coinomi opracowali także aplikacje mobilne dla użytkowników Androida i iOS.

Portfele internetowe.

Dostępne jest rozszerzenie Chrome do portfela Jaxx.

Portfele sprzętowe. Portfele sprzętowe Ledger Nano S, Ledger Blue i Trezor mogą być używane do przechowywania ZCash.

© 24porady.blox.pl
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci